Z Bielska-Białej do Berlina

 

Stolica BerlinDlaczego Berlin?

Tylko 5 godzin drogi samochodem dzieli Berlin od Bielska-Białej. To miejsce gdzie można nie tylko aktywnie spędzić czas ale i poświecić czas na praktyczną naukę języka niemieckiego.

Wielokulturowość

Przede wszystkim stolica Niemiec charakteryzuje się wielokulturowością, tolerancyjnością oraz otwartością na ludzi z zakątków całego świata. Sezon turystyczny w Berlinie trwa cały rok, ale najlepiej odwiedzić to miasto wiosną lub latem. Jest to również jedno z największych miast imprezowych w Europie. Słynie również z festiwali oraz wydarzeń kulturowych. Do najbardziej popularnych należą: Classic Open Air na Gendarmenmarkt, które odbywa się w lipcu, Berlinare czyli Międzynarodowy Festiwal Filmowy czy Festiwal Świateł odbywający się w październiku.

Infrastruktura

Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest ona na bardzo wysokim poziomie, gdyż sieć linii metra, kolejek, autobusów czy tramwajów jest przemyślana oraz świetnie zorganizowana.Szczególną uwagę warto poświęcić East Side Gallery, która jest galerią kolorowych graffiti stworzoną na fragmencie muru berlińskiego. Następnym ważnym punktem jest Wieża telewizyjna – Fernsehturm, która ma 368 metrów i jest zarazem najwyższym budynkiem w Niemczech, na której na samej górze znajduje się restauracja oraz taras widokowy z którego możemy zobaczyć niezwykłą panoramę Berlina.

Zobacz też lekcje językowe online w Szkole Języków obcych Time w Bielsku-Białej.

Główny Plac Berlina nosi nazwę „Alexanderplatz”, znajdują się na nim restauracje, kawiarnie, galerie handlowe czy stacja kolejowa i metra. Tętni życiem non stop praktycznie i panuje na nim chaos i tłok. Dziennie ten plac przemierza ok.300 tysięcy osób.

Natomiast najbardziej charakterystyczną pocztówką Berlina jest Brama Brandenburska, która ma 26 metrów wysokości i została zwieńczona rzeźbą bogini zwycięstwa, po upadku muru berlińskiego stała się symbolem wolności i pokoju. Jednym z najładniejszych zabytkowych kościołów w mieście jest Katedra, przed którą znajduje się teren zielony na którym odpoczywają często tłumy turystów.

Reichstag

Będąc w Berlinie obowiązkową pozycją na liście do zwiedzenia jest również Reichstag, czyli siedziba niemieckiego parlamentu, którą wieńczy 23-metrowa szklana kopuła, na której jest taras widokowy. Dodatkowo Reichstag można zwiedzać bezpłatnie po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Warto również zwrócić uwagę na berlińskie parki, które pokryte są dziką oraz bujną zielenią oraz zachęcają do odpoczynku na trawie. Najpopularniejszym parkiem miejskim jest Tiergarten, a zarazem najstarszym, jest idealny dla ludzi którzy kochają sport, gdyż można tam biegać, jeździć na rowerze, a także organizować pikniki. Natomiast miłośnicy zwierząt powinni odwiedzić berliński ogród zoologiczny, który jest najstarszym niemieckim ZOO, a jego początki sięgają 1844 roku i jest on położony w powyższym parku miejskim. ZOO wyróżnia się dużą ilością gatunków, także tych rzadkich. Przede wszystkim dużą popularnością cieszy się wybieg dla pand wielkich, gdyż wzbudzają one pozytywne emocje. Oprócz głównego obszaru na którym znajduje się najwięcej zwierząt warto też udać się do specjalnego pawilonu jakim jest „Świat Ptaków”, gdzie możemy podziwiać rzadkie gatunki ptaków takie jak: kakadu palmowa, błyszczak królewski czy ptaki z rodziny tukanowatych. Ponadto w ZOO znajdują się również flamingi, sępy, czaple, bociany, bażanty czy sowy. Kolejną atrakcją jest również wybieg dla pingwinów specjalnie dostosowany do ich potrzeb. Możemy zobaczyć tam pingwina królewskiego oraz przylądkowego.

Dom Małp

Kolejnym ważnym punktem jest „Dom Małp” w którym zobaczymy m.in.: szympansy karłowate, czy zwyczajne, orangutany, goryle czy pawiany. Warto również odwiedzić pozostałe pawilony, których obejrzenia zajmie nam nawet 5 godzin. Jeśli interesujemy się turystyką i podróżami to warto znaleźć czas i pojawić się na ITB Berlin czyli Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej, są to największe targi turystyczne, które trwają 4 dni i możemy zobaczyć na nich prezentacje wszystkich krajów świata. Dodatkowo możemy skosztować specjałów danej kuchni oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Możemy również podziwiać występy taneczne, wokalne, czy brać udział w rozmaitych konkursach. W targach tych biorą udział profesjonaliści i eksperci z firm hotelowych, organizacji turystycznych, biur podróży czy firm transportowych. Będąc na takiej imprezie możemy również uzyskać poradę dotyczącą planowania podróży czy wakacji. Natomiast niedaleko Berlina czyli w odległości ok.60 km znajduje się raj dla miłośników basenów, a mianowicie Tropical Islands, ta rajska wyspa mieści się w ogromnym hangarze, a konstrukcja przypomina wielkie igloo i panuje tam przez cały rok temperatura 27 stopni Celsjusza. Oprócz plaż czy basenów, również zobaczymy gatunki tropikalnych roślin, a także flaminigi, żółwie, ryby.

Noc możemy spędzić za to w namiocie, leżakach na plaży czy specjalnych domkach. Również znajdują się tam restauracje oraz zjeżdżalnie. Istnieje również możliwość lotu balonem nad cała wyspą.

Dodatkową atrakcją jest strefa zewnętrzna również czyli basen zewnętrzny z którego można korzystać przez cały rok, a temperatura w nim wynosi nawet 31 stopni Celsjusza, a główną atrakcją jest wieżowa zjeżdżalnia wodna, która znajduje się wewnątrz hali.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *